Jest taka gra na Atari 2600, przy której E.T. jest przy niej tylko komicznym pretendentem do miana najstraszniejszej, to przerażający i psychodeliczny Klaun, Postarach Policji, czyli Schussel, der Polizistenschreck! Z okazji święta strachu – Halloween – warto ją sobie przypomnieć.

? ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

Uwaga: Film zawiera przerażające sceny! Nie żartuje! Jest się czego bać! Pennywise ze To Stevena Kinga tutaj wymięka!

Samą grę znalazłem kiedyś, jako dziecko na mojej konsoli Rambo i od razu zniszczyła mi ona moją psychikę. Autrrem tego potworkat nim niemiecki dystrybutor firma Quelle, która oprócz konsol Atari 2600 w latach 80-sprzedawała gry do niej. Miała co ciekawe własną numerację kartridży, na której pojawiały się też niemieckie tytuły.

Niemieckie to może za dużo powiedziane, to raczej ale o tym zrobię kiedyś osobny filmik. Teraz zdradzę tylko, że raczej jest to przerobiony hack gry Bobby Is Going Home tajwańskiej firmy Bit Corporation. Co to Quelle wyprawiało, to naprawdę nie do wiary..

Koniec końców na kartridżu według ich numeracji – numer 66 – co jest chyba znaczącą liczbą – pojawiła się w roku 1983 właśnie ta gra – Schussel, der Polizistenschreck, znana też pod angielskimi tytułami Clown Down Town, Walker i Robin.

?SERWER DISCORD RG
https://discord.gg/D23KAKx

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:

Strona Główna

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Strona Główna

#RetroGry #RetroHorror #TheGameIsNotOver