Wiele źródeł podaje iż pierwszym komputerem stworzonym na świecie był amerykański ENIAC z roku 1943. Tak naprawdę pierwszym komputerem była maszyna Z1 stworzona w pokoju gościnnym rodziców niemieckiego inżyniera Konrada Zuse?

💰 WSPARCIE:
https://www.youtube.com/channel/UCA7G7bFVZxB5D9DrHKld2Ow/join

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

Konrad Zuse urodził się w roku 1910. Był bardzo uzdolnionym człowiekiem. Przez wiele lat nie wiedział do końca, czy chce być w swoim życiu artystą, czy inżynierem. Jego syn mówi, że właśnie dlatego 3 razy zmieniał kierunek studiów, za które płacił tworząc grafiki reklamowe.

W końcu zdecydował się i w roku 1935 otrzymał dyplom ukończenia studiów inżynierii wodno-lądowej. W tamtym czasie nie miał jeszcze żadnego pojęcia o elektronice, ale powoli zaczynał myśleć o maszynach liczących.

Już podczas studiów w roku 1934 doszedł do wniosku, że te wszystkie obliczenia inżynieryjne, z którymi miał do czynienia powinna wykonywać maszyna, a nie człowiek. Postawił sobie wówczas pytanie: Jakie problemy matematyczne powinna rozwiązywać maszyna licząca?

Swój pierwszy komputer Z1 budował w latach 1936-1938 i składał w pokoju gościnnym swoich rodziców. Maszyna wyposażona była w 64-ry 22-bitowe słowa pamięci, jednostkę arytmetyczną z dwoma rejestrami oraz sterowanie rozkazami z taśmy perforowanej, co robiło z niej pierwszym na świecie, swobodnie programowalny komputer binarny.

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:

Strona Główna

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

Źródła:
https://web.archive.org/web/20100205200243/http://www.epemag.com/zuse/default.htm#indexzuse/part1.htm
https://eduinf.waw.pl/inf/hist/004_zuse1/index.html
http://zuse-z1.zib.de/zuse-z1-pano/intermediate-view/
http://www.zuse-museum-huenfeld.de/

Konrad Zuse – IT und Wolkenkratzer.

#Historia #Informatyka #TheGameIsNotOver