W latach ’70 i ’80 pistolety świetlne były dość modnym kontrolerem, nic dziwnego, że pojawiły się również na platformie Sinclair ZX Spectrum (już za sprawą Amstrada) w postaci Magnum Light Phaser (zwanego czasami Trojan / Sinclaur Light Phaser).

? ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

Amstrad chciał zdecydowanie podpiąć się pod pasmo sukcesów tego typu sprzętów – choćby takich jak NEZ Zapper i super popularne Kaczki, czyli Duck Hunt, czy Sega Light Phaser i równie kultowe Operation Wolf. A u nas – strzelanie do kaczek na Pegasusa? Kto tego nie pamięta…

W roku 1987 – dość późno – pojawił się więc pistolet dedykowany komputerom ZX Spectrum +2 oraz ZX Spectrum +3 – Magnum Light Phaser. Przy okazji produkująca go firma wydała również jego wersję dla Commodore 64 / 128.

Wraz z pistoletem – wydano kilka gier:
– Bullseye
– James Bond 007
– Missile: Ground Zero
– Operation Wolf
– Robot Attack
– Rookie
– Solar Invasion

Pewnie zauważyliście na liście – Operation Wolf – grę która jest świetną pozycją zarówno na Segę, ale i na NES (o czym wie już mniej osób).

Czy Amstradowi udało się stworzyć coś na miarę własnie tej gry na Segę lub czegoś porównywalnego do nes-owego strzelania do kaczek?

Recenzję pistoletu i gier – obejrzyjcie już w filmie.

Zasada działania tego sprzętu jest trochę inna niż pistoletu do pegasusa. warto więc zajrzeć na poprzednie filmiki na ten temat.

Filmy nawiązujące do tematu:

✅ Operation Wolf na konsole Sega i NES:

✅ Light Gun dla Commodore 64:

✅ Jak działa Light Phaser

Zapraszamy też na nasze media społecznościowe:

?SERWER DISCORD RG
https://discord.gg/D23KAKx

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:

Strona Główna

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Strona Główna

#RetroSprzęt