Gramy w nowe gry na Atari 2600!

✅ Patronite Kanału
https://patronite.pl/RetroGralnia

? ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

?SERWER DISCORD RG
https://discord.gg/D23KAKx

Nie ma chyba wśród Was osoby, która nie kojarzyłaby takiego tytułu, jak Sim City. Oryginalna wersja na Commodore 64 była jedną z moich ulubionych gier na tym sprzęcie, a trochę bardziej współczesna Sim City 200 na PC była tą, w którą chyba grałem najdłużej.

Ta pierwsza wyszła na praktycznie każdą możliwą platformę komputerową z epoki, jaką można sobie wyobrazić – ba wyszła nawet na konsolę Super Nintendo.

Do niedawna istniała jednak jeszcze jedna jej wersja – o której krążyły legendy – wersja na zwykłego NESa i Famicoma. Jeszcze dwa tygodnie temu było o niej wiadomo naprawdę niewiele… aż do dnia Bożego Narodzenia, gdy Video Game History Foundation ogłosiło swoje odkrycie – udało się odnaleźć i poddać cyfrowej prezerwacji prototyp tej właśnie gry.

I tak to światło dzienne ujrzało zaginione Sim City na NESa.

✅ Strona Fundacji VGHF:

Recovering Nintendo’s Lost SimCity for the NES

Przy okazji tej gry widać, jak ważne są inicjatywy zajmujące się prezerwacją gier. Bez takich instytucji wiele tytułów nigdy nie zostałoby odnalezionych i na zawsze zaginęło by w mroku dziejów.

My również, jako Muzeum GIKME zajmujemy się podobnymi działaniami, np. związanymi z wrocławskimi zakładami Elwro, o których efektach pochwalimy się za jakiś czas.

Zresztą nie jesteśmy tutaj sami – Szafa z Grami (choć chyba nie jest do końca o tym jeszcze przekonany) zajmuje się prezerwacją polskich gier i historii ich powstawania. A o tym czym zajmują się np. MHKI, czy Polskie Komputery nawet ostatnio zrobiliśmy krótką relację.

? Szafa z Grami
https://www.youtube.com/user/strzelamkulturepl

? Wizyta w MHKI (z AtariOnline i Polskie Komputery):

Nas możecie znaleźć na:

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:

Strona Główna

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Strona Główna

✅ Patronite Kanału
https://patronite.pl/RetroGralnia

#RetroHistoria #RetroGaming #TheGameIsNotOver

Multistreaming with https://restream.io/