Frederick Raynal – twórca m. in. Alone in the Dark, po raz pierwszy odwiedzi nasz kraj. W sobotę 15 czerwca, pierwszego dnia PH2013 w ramach Retro Stories, odbędzie się sesja Q&A z Frederickiem, którą poprowadzi Piotr “Micz” Mańkowski.

Uczestnicy PIXEL HEAVEN 2013 dowiedzą się bezpośrednio z pierwszej ręki, jak powstawały standardy survival horror w przemyśle growym, które do dziś działają na miliony graczy na całym świecie. A oprócz tego poruszymy kilka innych, nie mniej interesujących kwestii! Czy naprawdę trzeba coś jeszcze dodawać?

Frederick Raynal

Frederick Raynal

Frederick Raynal to legendarny twórca gier i programista. Autor takich tytułów jak Alone in the Dark, Little Big Adventure, Time Commando i wielu innych. Jego produkcje wydawane były przez Infogrames, Adeline Software, No Cliche, F4, Eidos, czy Ubisoft. Obecnie jest właścicielem studia Ludoid. W roku 2006 został uhonorowany przez Ministra Kultury i Komunikacji Republiki Francji odznaczeniem „Ordre des Arts et des Lettre” przyznawanym za wyjątkowy wkład w sztukę i literaturę. Jest pierwszym twórcą gier, który otrzymał to odznaczenie.

Frederick_FB_backphoto

Cała impreza odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca w warszawskim klubie Centralny Dom Qultury (CDQ) przy ul. Burakowskiej 12.

Więcej informacji: www.pixelheaven.pl oraz www.facebook.com/pixelheaven