Na ostatnich DKiG we Wrocławiu spotkała nas miła niespodzianka – podziękowanie w postaci ładnego dyplomu – za nasze działanie w promowaniu retrogamingu. Z tej okazji zapraszam na małe podsumowanie naszej działalności.

Podziękowania z DKiG

Podziękowania z DKiG

RetroGralnia działa już ponad od dwóch i pół roku – mniej więcej od jesieni roku 2010, kiedy to została zainicjowana, jako integralna część wrocławskiego konwentu miłośników gier i fantastyki  CoolKon 5.  To właśnie dlatego naszą nazwą użytkownika na YouTube jest „CoolKonTV”.

Zanim jednak sam konwent doszedł do skutku pojawiliśmy się z naszym sprzętem na Tatooine II (15-16.01.2011). Wtedy stało się dla nas jasne, ze RetroGralnia nie będzie jednorazowym wystawieniem starych konsol i komputerów na naszej własnej imprezie, a raczej próbą pokazania ich jak największej ilości osób na jak największej ilości  imprez.

Pierwsza RetroGralnia

Pierwsza RetroGralnia

Dodatkowo produkując filmiki zapraszające ludzi na CoolKon 5 rozpoczęliśmy działanie naszego kanału YT, który stał się dla nas drugim – po imprezach – środkiem pokazywania tego typu rozrywki szerszemu gronu ludzi. W tej chwili znajdziecie na nim blisko 50 retro-filmików opowiadających o sprzęcie, grach i imprezach. Obejrzano je w sumie już ponad 113 tysięcy razy.

Oprócz kanału YT i tej strony, znaleźć można nas także na Facebooku, a od nie dawna także na Tumblrze.

Nie poprzestając na naszym CoolKonie 5 (który okazał się być niestety jego ostatnią – jak do tej pory – edycją), w ciągu tych dwóch lat pojawiliśmy się z naszym sprzętem na piętnastu imprezach. Gro z nich oczywiście odbyła się we Wrocławiu (gdzie skupiamy naszą działalność), ale odwiedziliśmy także Poznań, Kraków, Opole i Sosnowiec. Wpisaliśmy się tak mocno w obraz konwentów, że ich organizatorzy zaczęli już z rozpędu nazywać mianem retrogralni dowolną salę retrogamingową – nawet nie organizowaną przez nas.

Odwiedziliśmy: Tatooine II, 15-16 I 2011, Wrocław; CoolKon 5, 4-6 III 2011, Wrocław, Dni Fantastyki, 24-26 VI 2011, Wrocław, Krakon, 30 VI-3 VII 2011, Kraków; NiuCon, 12-14 VIII 2011, Wrocław; Polcon, 25-28 VIII 2011, Poznań; Inne Sfery, 23-25 IX 2011, Wrocław; Porytkon 2^2, 25-27 XI 2011, Sosnowiec; OSF, 10 III 2012, Opole; Pyrkon, 23-25 III 2012, Poznań; DKiG, 21-22 IV 2012, Wrocław; Polcon, 23-26 VII 2012, Wrocław; ODF, 22-26 IX 2012, Opole; Impreza 11 Listopada, Kwatera Główna, Wrocław; DKiG, 6-7 XI 2012, Kraków; DKiG.pl, 6-7 IV 2013, Wrocław

Jakiś czas po rozpoczęciu działalności pojawiliśmy się na pierwszej dla nas edycji Dawnych Komputerów i Gier – imprezy, która skupia największą ilość retrogamerów i miłośników starego sprzętu komputerowego. Na ten czas obecni byliśmy na dwóch edycjach wrocławskich i jednej krakowskiej. Na niej to poznaliśmy całą masę ludzi o podobnych do naszych zainteresowaniach.

Cały czas staramy się rozbudowywać bazę sprzętu, na których później można sobie pograć na naszych imprezach. Rzecz jasna proces ten jest ograniczony ilością naszych prywatnych dochodów. Dlatego też serdecznie dziękujemy tym osobą, które sprezentowały nam takie rzeczy jak amerykańskiego NESa, commodorka z magnetofonem i kilka mniejszych przedmiotów.

Cieszy nas niezmiernie to, że mimo iż sprzęt przepracował sumarycznie dla nas już ponad 6000 godzin – ludzie z niego korzystający podchodzą do niego z odpowiednim szacunkiem i straty w nim są stosunkowo niewielkie.

RetroGralnia obecnie

RetroGralnia obecnie

Serdecznie dziękujemy za dobre słowa, jakie możemy od Was usłyszeć na imprezach i przeczytać w internecie – to dzięki nim chce nam się dalej działać.

Mamy nadzieje, że starczy nam sił, żeby jeszcze długo kontynuować  naszą misję szerzenia retro-rozrywki wśród szerokiego grona ludzi, czy to na kolejnych imprezach, czy w Internecie.