Zapomnijcie o zaawansowanych technologicznie zegarkach Sony Smartwatch czy Samsung’s Galaxy Gear. Jeśli chcecie mieć na swoim nadgarstku bajerancki retro czasomierz, zapoznajcie się z produktem ThinkGeek – Retro Arcade Watch.

Projekt i Funkcje

Zegarek Retro Arcade jest urządzeniem masywnym. Niech to jednak nie odstraszy Was od niego – mimo wagi leży wygodnie na ręce, nie powodując żadnych nieprzyjemnych wrażeń ucisku, czy dyskomfortu wynikającego z wystających z niego części.

Zegarek ten nie należy również do produktów kruchych. Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa bez problemu zniesie trudy codziennego użycia. Wyglądająca, jak automat arcade, przyozdobiona jest naklejkami z gry Galactic Defense. Posiada także przyciski kierunków i ognia, co dodaje jej realizmu. Dodatkowo po naciśnięciu tego przycisku, wskaźniki godzinowe podświetlane są na czerwono, a zegarek wydaje odpowiedni efekt dźwiękowy. Do zasilania tego cudeńka wymagane są baterie CR2032 oraz SR626, które znajdziecie w pudełku.

RetroWatch_2

Wyświetlacz

Utrzymując styl automatu arcade zegarek wyświetla czas w postaci tarczy analogowej – za pomocą kombinacji świecących kosmicznych planetoid dla godzin i minut oraz statku kosmicznego dla upływających sekund. Czy dobrze słyszymy, że z Waszych ust pada nazwa „Asteroids”? To Wy powiedzieliście, nie my. Jak zostało wspomniane wyżej, po naciśnięciu guzika ognia, kropki z oznaczeniami godzin podświetlają się. Jeśli więc znajdziecie się kiedyś w ciemnej alejce z potrzebą sprawdzenia aktualnego czasu – po prostu naciśnijcie ten przycisk.

Poziom szpanu

Zegarek ten to mały automat arcade umieszczony na Waszej ręce, z niesamowitym podświetleniem i mocnymi efektami dźwiękowymi. Czy możecie wyobrazić sobie coś bardziej fajnego? Tylko możliwość zagrania na nim w prawdziwą Galagę lub Asteroidy mogła by zwiększyć ten poziom. Jednakże, za cenę niecałych 50 dolarów, zegarek ten nie dojrzę, że podaje czas, to dostarcza dodatkowo wystarczająco dużej dawki szpanu.

RetroWatch_3

Werdykt

Jeśli jesteście osobami przyzwyczajonymi do marek takich jak Omega, to być może zegarek Retro Arcade nie przypadnie Wam do gustu. Jeśli jednak jesteście lubiącymi się popisywać gadżetami geekami, ten czasomierz przypasuje Wam jak ulał – powodując, że staniecie się rozpoznawalni w towarzystwie.

[pullquote]

Artykuł źródłowy znaleźć można na stronie Ausretrogamer.com
Tłumaczenie artykułu – za zgodą – RetroGralnia

[/pullquote]