Nie musicie wydawać żadnych pieniędzy, by zacząć przygodę z retro i komputerem Commodore 64. Pomoże Wam w tym emulator Vice – wszechstronny emulator maszyn Commodore. Jak go używać? Jak skonfigurować? Jak uruchamiać gry? Zaraz się o tym przekonacie.

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Nazwa Vice to skrót od Versatile Commodore Emulator – czyli wszechstronny emulator Commodore. I rzeczywiście jest wszechstronny. Po pierwsze możemy go odpalić na praktycznie każdym komputerze i systemie operacyjnym Windows, Linux, Mac, Raspberry Pi i inne.

Vice potrafi odczytywać i uruchamiać gry w naprawdę wielu formatach, takie najbardziej popularne to rozszerzenia PRG – czyli pojedyncze programy, D64 – obrazy dyskietek, T64 i TAP – obrazy kaset oraz CRT – obrazy kartridży.

Na naszym kanale komputer Commodore 64 gości bardzo często, nic dziwnego, jest to w końcu moja ulubiona retro maszyna. Omawialiśmy jego samego, różne modele, dodatki, akcesoria i zamienniki, rzeczy na które niestety trzeba wydać czasami fortunę.

Co powiecie jednak, na to, że możecie mieć naprawdę dobrego kommodorka, za darmo? A za darmo – to sami wiecie – dobra cena!

Dzisiaj czas na zapoznanie się, najpopularniejszym i w właściwie jedynym liczącym się emulatorem C64 – programem Vice.

I tak, wiem że pewnie sporo z Was ten program zna, ale po pierwsze – część z Was być może do tej pory go nie używała, bo ma prawdziwy sprzęt, a po drugie nie wszyscy przecież są kommodorowcami, a taki emulator to naprawdę dobra rzecz, żeby bez wydatków sprawdzić, co taki commodore 64 potrafi.

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm