Tryby graficzne Commodor skrywają tajemnicę, która nawet mi namieszała w głowie! Jak naprawdę działa ten z Robot Jet Action? Tryb rozszerzonego koloru tła? Darmowy prototyp PCB i szybki czas realizacji: https://www.pcbway.com

Kiedy spojrzymy na ekran powitalny Commodore 64 możemy na nim zobaczyć krótką informacje na temat wersji BASICa, ilości dostępnej pamięci i migający ekran zachęty. Informacje te przedstawione są za pomocą znaczków – których bogaty zestaw znajduje się w pamięci ROM komputera. Tak właściwie jest to jeden z dwóch zestawów jaki w niej znajdziemy.

Zawartość tego zestawu znaków znaleźć można fizycznie na klawiaturze C64 – wydrukowaną na klawiszach – są to cyfry, wielkie litery, różnorakie znaki interpunkcyjne i drukarskie oraz zestaw znaków graficznych – kółek, kresek, kwadracików. itp. Wszystkie je możemy wystukać z tejże klawiatury rysować z nich bardzo ładne obrazki – tzw. semigrafikę. Dobrze może tutaj przesadziłem, części z nich nie możemy wywołać bezpośredni z klawiatury – są to tzw. znaki sterujące, ale i tak możemy wyświetlić za pomocą programu.

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm

#RetroSprzęt