A może zrobić tak sobie ZX Spectrum w domu za niewielkie pieniądze? Murmulator – komputer, który odpali gry nie tylko z karty SD, ale i magnetofonu. Darmowy prototyp PCB i szybki czas realizacji: https://www.pcbway.com

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Projekt:
https://murmulator.ru/
https://github.com/AlexEkb4ever/MURMULATOR_classical_scheme

Podstawą murmulatora jest moduł Raspberry Pi Pico o następujących cechach:
• Dwurdzeniowy procesor Arm Cortex M0 133 MHz
• 264KB SRAM i 2MB wbudowanej pamięci flash

Do funkcjonowania gotowego urządzenia samo Pi Pico nie wystarczy, potrzebna jest jeszcze płytka, na której będą zaimplementowane fizyczne wejścia i wyjścia Murmulator obsługuje wyjście monitorowe VGA/HDMI, „wąski” 9-pinowy joystick dla Dendy, klawiaturę PS/2, w tym wiele klawiatur USB, za pośrednictwem adaptera USB-PS/2

Płytka murmulatora posiada wyjście stereo 3,5 jack dla słuchawek lub głośników oraz wejście stereo 3,5 jack do ładowania aplikacji z zewnętrznego źródła dźwięku, podobnie jak ZX Spectrum.

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

Murmulator, to oparty na naszym zbawcy retro – Raspberry Pi Pico – komputer – który po pierwsze służyć nam może jako emulator komputera ZX Spectrum w rożnych odmianach. Składa się on z samego pi wpinanego do customowej płytki PCB, do której można podłączyć monitor przez złącze VGA, a jak byśmy naprawdę mocno chcieli, to także HDMI, klawiaturę od peceta – na ps/2 – ewentualnie na USB działającym w trybie PS/2. Dane, gry i pliki trzymamy na karcie SD. A jeśli idzie o dźwięk to mamy wyjście jack oraz – co ważne – także wejście jack – jakbyśmy chcieli używać prawdziwego magnetofonu do spectruma do ładowania gier.

Jak widzicie założenia mamy tutaj całkiem podobne, jak te w komputerach Pico VGA, czy Retro VGA, a już bardzo bardzo podobne do tych z basicowego Picomite VGA Mini. Tutaj jednak – mamy jeszcze jedną rzecz – której brakuje tym poprzednim – niesamowite oprogramowanie w postaci doskonałych emulatorów ZX Spectrum w kilku wersjach – zarówno spectrumów, jak i emulatorów i nie tylko.

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm

#RetroSprzęt