Dzisiaj perełka – Sears Telegames Electronic Games Pong – czyli pierwszy Pong produkowany przez Atari w roku 1975! Zaskoczy Was, jak śliczny jest ten sprzęt i jak wygląda na nim gameplay! Tak, tak – takiego gameplay’u z Ponga mogliście jeszcze nie widzieć!

💰 WSPARCIE:
https://www.youtube.com/channel/UCA7G7bFVZxB5D9DrHKld2Ow/join

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

Tworzenie domowej wersji Ponga opartej na wcześniejszym sukcesie automatu Pong (1972) rozpoczęło się w roku 1974 pod kierownictwem Harolda Lee. Prototyp składał się na początku z ponad 100 kabli i elementów logiki dyskretnej, ale szybko został zastąpiony przez jeden układ scalony.

Na początku firma Atari nie mogła znaleźć sklepów chętnych do sprzedaży urządzenia, prócz spółki Sears, która wcześniej sprzedawała już pierwszą konsole domową – Magnavox Odyssey. Chciała ona jednak Ponga na wyłączność, co nie podobało się twórca konsoli. Gdy jednak okazało się, że nikt inny dalej konsoli sprzedawać nie chce, znalazła się ona koniec końców w świątecznej ofercie Searsa na rok 1975.

Po wielkim sukcesie konsoli Atari wydało ją rok później już pod swoim własnym szyldem. Jednocześnie zagrożone pozwem ze strony Magnavox Odyssey rozwiązało sprawę polubownie płacąc jej producentom odszkodowanie, za skopiowanie modelu gry (tenisa).

Jeszcze w roku 1975 powstał konkurencyjny chip z pongiem (i innymi grami) General Instrument AY-3-8500, który przez kolejne lata trafiał do setek kolejnych klonów tej popularnej konsoli.

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:

Strona Główna

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

#Atari #Pong #TheGameIsNotOver