Zawsze marzyłem o tym sprzęcie! Teraz w końcu go mam – Famicom Disk System – egzotyczny dodatek do Nintendo Famicom.

Sprzęty retro z kodem RetroGralni tańsze o 800 jenów – kod ważny do końca miesiąca:
https://zenmarket.jp/pl/showcase/japonskie-gry-retro?affid=RETROGRALNIA800
https://zenmarket.jp/pl/signup/gry-konsole-retro?ffid=RETROGRALNIA800

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Family Computer Disk System (Famicom Disk System) lub po prostu Disk System, to urządzenie peryferyjne dla domowej konsoli gier wideo Family Computer firmy Nintendo, wydanej tylko w Japonii 21 lutego 1986 roku. Wykorzystuje dyskietki 3 calowe w standardzie Mitsumi’s Quick Disk do przechowywanie danych i dodaje nowy kanał dźwiękowy o wysokiej jakości.

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

To, że Nintendo od zawsze chciało, a nawet planowało wydać na początku lat zamiast konsoli Famicom komputer Famicom wiadomo do dawna. Nie zdecydowali się na to w 1982 roku i zamiast 16-bitowego porównywalnego mocą z automatami arcade pełnowymiarowego sprzętu z klawiaturą i stacją dyskietek, wydali ekonomiczną 8-bitową konsole.

Średnia sprzedaż wydanego w 1984 roku jej rozszerzenia z klawiaturą, BASICiem i możliwością używania magnetofonu i kaset jako nośników, też mocno ostudziła ich zamiary. Zrobiło to również zimne przyjęcie w USA ich komputerowego prototypu NESa, który później znowu został okrojony do konsoli….

Jednak mimo wszystko NIntendo w połowie lat 80-tych można uznać za firmę naprawdę otwartą na wszelkie pomysły, co na pewno potwierdza wydanie w 1986 roku zestawu Family Computer Disk System, który rozszerzał japońską konsolę o możliwość współpracy z dyskietkami.

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm

#RetroSprzęt