Jak ożywić obudowę po ZX Spectrum 48K? Można włożyć do niego opartą o Raspberry Pi Pico płytę PicoZX z doskonałym emulatorem Pico-ZXSpectrun! Darmowy prototyp PCB i szybki czas realizacji: https://www.pcbway.com

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Strona Projektu na PCBWay:
– wersja mała:
https://www.pcbway.com/project/shareproject/PICOZX_motherboard_for_ZX_Spectrum_original_case_5bbde8be.html
– wersja duża:
https://www.pcbway.com/project/shareproject/PICOZX_motherboard_with_keyboard_for_ZX_Spectrum_original_case_or_standalone_c4e8136d.html

Strona emulatora Pico-ZXSpectrun
https://github.com/fruit-bat/pico-zxspectrum/

Wersja dla PicoZX:
https://github.com/fruit-bat/pico-zxspectrum/blob/main/docs/pico_zx48_128.md

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

Czym to PICOZX właściwie jest?

To płyta oparta na Rasbery Pi Pico, która umożliwia odpalenie na niej Spectruma posiadająca wyjście VGA i Audio Jack, mały głośniczek – beeper, wejście na karty microSD, port zasilania USB, port i obsługę retro dżojstików w standardzie Atari, drugi port USB do którego możemy podłączać klawiatury i pady/dżojstiki USB oraz złącza pozwalające na podłączenie oryginalnej klawiatury od ZX Spectrum i ZX Spectrum+.

Co ważniejsze – sama płytka – mieści się w obudowie oryginalnych ZX Spectrum i może ją zastępować – choć przynajmniej w gumiaku, trzeba górną pokrywę obudowy lekko przyciąć, plusa jeszcze nie sprawdzałem.

Płyta występuje w dwóch wersjach – wąskiej – która posiada to o czym mówiłem i której nie zamówiłem oraz szerokiej – takiej jak ta – która dodatkowo posiada własną klawiaturę opartą na mikroprzełącznikach – będącą odwzorowaniem 1 do 1 klawiatury ZX Spectrum.

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm