Przedstawiamy kolejny film wspominkowy. Tym razem rozmawiamy o grze Eternal wydanej w 1994 roku przez Timsoft.

Zgodnie z obietnicą z poprzedniego odcinka dzisiaj dyskutowaliśmy o kolejnej grze. Eternal zaprogramowany przez Krzyśka Augustyna oraz z moją grafiką i muzyką Wojtka Radziejewskiego to gra platformowa z przewijanym ekranem. Rozgrywka raczej standardowa jak na tego typu gry przystało.

W filmie znajdziecie oczywiście wspominki i anegdoty, ale tym razem staramy się dociec skąd wziął się tytuł i pomysł na grę. Chwilę także poświęciliśmy narzędziom a pod koniec filmu pokusiłem się o zaprezentowanie grafiki z mojej oryginalnej dyskietki z 1994 roku, na której nagrywałem kolejne etapy prac. Zobaczycie i usłyszycie więc nieco informacji o tym jakich narzędzi użyłem przy tej grze. Tym razem także wspominam o programie Amica Paint i o tym dla czego używałem go do tworzenia grafiki w trybie tekstowym skoro Amica to program do grafiki bitmapowej.

Dodatkowo zaprezentowałem na filmie edytor do grafik w trybie FLI – FLI-Graph i wczytany do niego obraz tytułowy. Sam byłem zaskoczony jak niełatwą pracą było wówczas używanie tego narzędzia do „pixlowania”.

Zapraszam do oglądania filmu. Premiera w piątek – 9.07.2021 o godzinie 18:00

Carrion