Kultowy Bruce Lee – kolejna gra z cyklu – za młodu jej nie rozumiałem – w wykonaniu Frabiego. Tym razem dołącza do niego borg i razem starają się pokazać, jak się w ten tytuł powinno grać poprawnie.. chyba?

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Bruce Lee – komputerowa gra platformowa z 1984 roku stworzona przez Rona J. Fortiera i Kelly Day. Została wydana na 8-bitowe Atari, Commodore 64 oraz ZX Spectrum.

Gracz wciela się w postać Bruce’a Lee, który przemierza czarodziejską wieżę w poszukiwaniu bogactw i sekretu nieśmiertelności. Do pokonania jest dwadzieścia pomieszczeń/poziomów składających się z platform i drabin. Aby je przejść gracz musi zbierać po drodze zawieszone w różnych punktach latarnie oraz pokonać znajdujących się na niej wrogów. W każdym pomieszczeniu znajdują dwa rodzaje przeciwników: ninja atakujący mieczami i zapaśnicy sumo (Green Yamo) walczący pięściami oraz nogami. Ponieważ mają oni nieograniczoną ilość żyć, ciągle wracają, ale są łatwo podatni na ciosy Bruce’a. W trybie wieloosobowym jeden z graczy może kontrolować Yamo.

Późniejsze poziomy zawierają dodatkowe przeszkody w postaci min, ruchomych ścian, czy elektrycznych podłóg. Żeby je przejść gracz musi się swoją postacią wspinać, uchylać i skakać. Na ostatnim dwudziestym poziomie musi pokonać głównego przeciwnika, którym jest zły Czarodziej Ognia.

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm