Wielu uważa, że ta konsola to legenda – Power Pegasus 16-bit – trafił w nasze ręce. Przetestujmy konsole i zajrzyjmy do jej środka. Czy zdradzi nam ona swoje tajemnice? Darmowy prototyp PCB i szybki czas realizacji: https://www.pcbway.com

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Pytacie o koszulkę:
https://pegasus-sklep.pl/

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

W dzisiejszych czasach historię Pegasusa, klona konsoli Nintendo Famicom sprowadzanego do Polski przez firmę Bobmark i będącego ikoną polskiego gamingu pierwszej połowy lat 90-tych zna każdy. Jednak nie każdy wie, że historia ta to nie tylko ten jeden klon jednej konsoli w kilku wydaniach.

Jeśli do niedawna nie wiedzieliście o klonie GameBoya, to podejrzewam, że niedawny film Arhona już Wam tą kwestię przybliżył, ale konsole Nintendo to nie wszystko. Czy wiecie, że Pegasus to także klony sprzętu Segi, a dokładnie Segi Mega Drive i to sprzedawane, na co sporo wskazuje za cichym pozwoleniem producenta oryginału?

Na początek – Sega Mega Drive – 16-bitowa konsola wydana w japonii już w roku 1988, w USA w 1989, a w europie w wersji PAL w 1990. Nowoczesna jak na swoje czasy maszyna, która biła na głowę swojego konkurenta, jakim był na początku 8-bitowy Nintendo NES i Famicom, a po wydaniu 16-bitowego SNESa, dzielnie walcząca z nim o dominacje, choć zostająca od pewnego momentu, mimo wcześniejszego startu – w tyle.

Całkiem dobrze sprzęt Segi radził sobie w Europie, którą Nintendo traktowała bardzo po macoszemu. Nic więc dziwnego, że w 1992 roku trafił również do Polski sprowadzany przez firmę Nissho Iwai Corporation Warszawa, która rozprowadzała ją poprzez kilku lokalnych dystrybutorów w tym BobMark od roku 1994, czyli firmę stojącą za sukcesem Pegasusa.

Niestety – paradoksalnie chyba właśnie sukces Pegasusa powodował – że Segi sprzedawały się w Polsce mocno średnio. Po prostu przegrywały cenowo. W związku z tym 1995 roku sprzedając jednocześnie oryginalną Segę, Bobmark postanowił dodatkowo wypuścić na rynek jej klona, którego zapowiedział w na targach Toy-Box’95 i zaplanował premierę święta tego samego roku. I rzeczywiście pewna ilość do sklepów takowych trafiła – już koło października-listopada 1995 roku. I tak oto trafił do nas Power Pegasus

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm