Fantastyka lat ’80 – czyli co pobudzało naszą wyobraźnie w dekadzie ogólnego niedoboru książek, komiksów, czy premier filmowych. Jak radziliśmy sobie w dobie braku czegokolwiek na półkach. Od magazynu Fantastyka, poprzez komiksy Bogusława Polcha, książki Ericha von Dänikena, premiery pana Kleksa i Terminatora, opowiadania Janusza A. Zajdla, po fanziny i występy Atari w Teatrze Telewizji i komputeryzację obór.

💰 WSPARCIE:
https://www.youtube.com/channel/UCA7G7bFVZxB5D9DrHKld2Ow/join

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

Opracowując ten temat zdaliśmy sobie sprawę z jego wielowątkowości. Bo jak w 1 odcinku opowiedzieć o fascynacjach dorastającego w latach ’80 nastolatka? Jest to zdecydowanie za mało czasu. Tutaj należałoby rozwinąć temat literatury fantastyczno-naukowej, komiksów, pojawiającym się w prasie artykułów o UFO, czy oglądanych w kinie i w telewizji pierwszych animacjach komputerowych, aż wreszcie pierwszych gier komputerowych w improwizowanych salonach (wozach drzymały).

Te czasy, które wspominamy z dużą nostalgią, miały specyficzny klimat. Z jednej strony PRL, jako system ogólnego niedoboru, z drugiej strony czasy rewolucji technologicznej, która choć z opóźnieniem docierała to do Polski.

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:

Strona Główna

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

#Historia #Lata80