Kwiecień będzie w tym roku bardzo ważny dla miłośników retroinformatyki. Stanie się tak za sprawą aż dwóch edycji imprezy Dawne Komputery i Gry będącej unikalną okazją do uruchomienia komputerowych wspomnień sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat.

Na wydarzenie składają się trzy główne punkty:

  1. Interaktywna ekspozycja – w specjalnie przygotowanej strefie można będzie zobaczyć zarówno popularne domowe maszyny (Atari 800 XL, Commodore 64 czy ZX Spectrum) jak i perełki, które w XXI wieku są już właściwie zabytkami techniki (Odra 1305, Elwro 800 czy Bosman-8). Domorośli kolekcjonerzy mogą przyjść z własnym sprzętem i pochwalić się własnymi zbiorami: w tym celu wystarczy przed imprezą skontaktować się z organizatorem.
  2. Turnieje gier. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zostaną przeprowadzone zawody w takie klasyki jak Mario Kart, Duke Nukem 3d, Warcraft, Dyna Blaster czy też Worms Armageddon. 
  3. Konkursy z nagrodami. Kierowane one są do przeróżnych różnych grup użytkowników. W programie znajdzie się m.in. konkurs rozpoznawania gier po muzyce, konkurs wiedzy o Amidze, a dla dzieci konkurs zbierania mini-grzybków z Mario rozmieszczonych na terenie imprezy.

Wiosną odbędą się dwie edycje: pierwsza 6-7 kwietnia we Wrocławiu (DK Bakara, ul. Różana 4-6), druga natomiast w 20-21 kwietnia w Łodzi (BOK Rondo, ul. B. Limanowskiego 166).

W kwestii szczegółów zapraszamy na stronę internetową eventu: www.dkig.pl

Na wrocławskiej edycji imprezy spotkać będzie można rzecz jasna RetroGralnie, nasz sprzęt i zapewne kilka punktów programu.