Mamy dobre wiadomości – z RetroGralnią będziecie mogli się zobaczyć już w dniach 5-6 kwietnia na kolejnej wrocławskiej edycji DKiG. Co więcej same DKiG odbędą się także w Łodzi i to… dwa tygodnie później!

Dawne Komputery i Gry to cykl wydarzeń przypominający jak to drzewiej w świecie komputerowym bywało. Na event składa się interaktywna ekspozycja (od Odry 1305 poprzez Atari XL, Commodore 64 i Amigę 500 po pecety lat 90tych), turnieje gier (Duke Nukem 3d, Warcraft czy Dyna Blaster) oraz prelekcje. W ciągu ostatnich trzech lat zorganizowano w sumie pięć spotkań pod tą nazwą.

Pragniemy poinformować, że wiosną bieżącego roku odbędą się aż dwie edycje tego wydarzenia:

Pierwsza będzie mieć miejsce we Wrocławiu w dn. 5-6 kwietnia wDK Bakara przy ul. Różanej 4-6.Miasto krasnali jest najbardziej związane z krajową historią informatyki – to w końcu w zakładach Elwro powstawały Odry.

Dwa tygodnie później będzie miała miejsce kolejna edycja – odbędzie się ona w Łodzi w BOK Rondo przyul. B. Limanowskiego 166. Centralne umieszczenie na mapie Polski sprawia, że kolekcjonerzy i inni miłośnicy retroinformatyki będą mieć blisko.

Szczegóły nt. programu poszczególnych imprez będą się sukcesywnie pojawiały na stronie dkig.pl