Dwuczęściowe darmowe warsztaty z programowania na platformie BBC Micro Bit. Zajmiemy się na nich tematyką ekologii i inteligentnych domów – na przykładzie prawie, że realnego modelu z wieloma czujnikami i częściami.

W momencie tak gwałtownych zmian klimatu i mających dobro naszej planety musimy nauczyć się inteligentnego wydatkowania energii i potrzeby jej oszczędzania, gdzie jest to możliwe.

Na naszym wydarzeniu uczestnicy mogą poznać inteligentny dom oparty o platformę Micro:bit wyposażony w szereg czujników (temeratury, wilgotności, oświetlenia) i elementów symulujących odbiorniki energii (oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja).

Naszym zadaniem będzie takie oprogramowanie zbudowanego zestawu – by nauczyć go wydatkowania energii, gdy tylko jest to konieczne, reagowania na zmiany w otoczeniu i sterowania elementami inteligentnego domu w odpowiedni sposób.

Dzięki połączeniu ciekawej formy zajęć (warsztaty z prawdziwymi czujnikami i makietą domu) i matematyki (inteligentne domy, robotyka) jednocze zachęcamy uczestników do rozwoju umiejętności technicznych i programowania, jak i zwrócimy uwagę na problemy ekologiczne i energetyczne naszego świata.

WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

SERWER DISCORD RG

Discord

FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

STRONA:
https://retrogralnia.pl

MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

SAP4Good TechSoup Polska #meetandcode #SAP4Good #codeEU