W dniach 4-6 marca we Wrocławiu odbywał się konwent CoolKon. Jako, że jesteśmy bezpośrednio jego organizatorami – nic dziwnego, że gościliśmy na nim wraz z retro Gralnią (ze wsparciem naszych krakowskich przyjaciół). Poniżej znajdziecie zdjęcia i opinie z relacji konwentowych.

Dziękuję za salę z sędziwym Commodorkiem, za to, że przypomniałem sobie podstawowe komendy w basicu i za powrót do przeszłości z River Raid, Arkanoid i Boulder Dashem (swoją drogą ta ostatnia gra niesamowicie zyskała – jako jedyna – po odpaleniu po latach).

multidej -blog

Kolejnym nieczystym zagraniem Coolkonu było sprowadzenie do konsolówki starego Commodore 64, Amigi i starych 8 i 16 bitowych konsol. Mieliśmy okazję zagrać w stare, dobre gierki z naszych młodzieńczych lat. […] Podsumowując, Console Room był niesamowity i wciągnął nawet weterana Multideja odciągając go od naszej sali i gubiąc na godziny przy Commodorku.

Maciej Szpakowski – Gwiezdny Pirat #38

Jednak najlepszym w mojej ocenie elementem CoolKonu była Gralnia, a dokładniej jej część, czyli RetroGralnia. Wyobraźcie sobie szereg wspaniałych starych konsol, dyskietek i kaset… To nie sen, to CoolKon. Nie banalna komputerówka (choć nowego sprzętu nie brakowało), ale Amiga 500, Commodore 64 czy Atari 2600 – jestem za!

Aleksandra ‚Jade Elenne’ Wierzchowska – Poltergeist

Po wejściu krótkie rozeznanie. […], przy wejściu do budynku – retrogralnia, czyli muzeum starych komputerów domowych, na których można wciąż pograć w kultowe gry.

Wrocław Fantastyczny

CoolKon 5