Dzisiaj zaprezentuje Wam komputer BASICowy nawiązujący do maszyn 8-bitowych, takich jak Commodore, Atari, czy ZX Spectrum, który możecie zbudować w domu za koło 50 złotych i mieć radochy co nie miara. Ta maszyna to Picomite VGA! Darmowy prototyp PCB i szybki czas realizacji: https://www.pcbway.com

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

_Strona Picomite VGA_
https://geoffg.net/picomitevga.html

_Użyty działający projekt Płytki_
https://tinyurl.com/dj8wzup5
(PicoMiteVGA mini 6 Construction Pack)

_Forum projektów *MIte_
https://www.thebackshed.com/forum/ViewForum.php?FID=16

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG

Discord

*PicoMiteVGA*

PicoMiteVGA to Raspberry Pi Pico z wyjściem VGA, wejściem na klawiaturę PS2, pamięcią na kartę SD i darmowym interpreterem MMBasic.

Firmware zmienia Raspberry Pi Pico w niedrogi, samodzielny komputer stacjonarny, podobny do komputerów typu „boot into BASIC” z lat 80., takich jak Commodore 64, Apple II i Tandy TRS-80.

Możesz na nim tworzyć grafikę w 16 różnych kolorach, wyświetlać tekst w wielu czcionkach i zapisywać swoje programy na karcie SD. Oprogramowanie układowe PicoMiteVGA można pobrać i używać całkowicie za darmo.

*MMBasic Interpreter*

PicoMiteVGA uruchamia się bezpośrednio w wierszu poleceń MMBasic. W tym momencie możesz wprowadzić, edytować i zapisać program, przetestować polecenia języka BASIC i uruchomić program.

MMBasic to kompatybilna z Microsoft BASIC implementacja języka BASIC. Jest w pełni funkcjonalny z liczbami zmiennoprzecinkowymi, 64-bitowymi liczbami całkowitymi i zmiennymi łańcuchowymi, długimi nazwami zmiennych, tablicami liczb zmiennoprzecinkowych, liczb całkowitych lub łańcuchów z wieloma wymiarami, obszerną obsługą łańcuchów oraz podprogramami i funkcjami zdefiniowanymi przez użytkownika. Zwykle wykonuje program z prędkością do 100 000 linii na sekundę. Wbudowane skompilowane programy C mogą być używane w celu uzyskania jeszcze wyższej wydajności.

Korzystając z MMBasic, możesz korzystać z protokołów komunikacyjnych, takich jak I2C lub SPI, aby uzyskać dane z różnych czujników. Możesz zapisywać dane na karcie SD, mierzyć napięcia, wykrywać wejścia cyfrowe i sterować pinami wyjściowymi, aby włączać światła, przekaźniki itp.

Nacisk w MMBasic kładzie się na łatwość użytkowania i rozwoju. Cykl rozwoju jest bardzo szybki z możliwością natychmiastowego przejścia od edycji do uruchomienia. Błędy są wymienione w prostym języku angielskim, a gdy wystąpi błąd, pojedyncze naciśnięcie klawisza wywoła wbudowany edytor z kursorem ustawionym na linii, która spowodowała błąd.

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm

#RetroSprzęt